Ennätykset

Uusi ennätys

25m allas - 50m VU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 29,09 Satu Rahkonen 28.01.2006 Espoonlahti
B 26,92 Riikka Majander 03.10.2014 Pori
C 28,20 Satu Rahkonen 11.01.2015 Espoonlahti
D 28,14 Satu Rahkonen 21.10.2017 Kotka
E 30,32 Johanna Kara 23.01.2010 Espoonlahti
F 31,44 Johanna Kara 10.01.2015 Espoonlahti
G 35,93 Kaarina Markkula 10.04.2010 Tallinna, Viro
H 37,30 Kaarina Markkula 27.04.2014 Somero
I 38,26 Kaarina Markkula 08.04.2017 Tallinna, Viro
N 2:42,49 Hilkka Sivunen 26.01.2008 Espoonlahti

25m allas - 100m VU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 1:03,40 Pinja Kasvio 26.03.2010 Kotka
B 1:04,57 Satu Rahkonen 27.03.2010 Kotka
C 1:02,73 Satu Rahkonen 29.03.2015 Oulu
D 1:06,40 Pirta Hotulainen 12.03.2016 Kokkola
E 1:08,27 Johanna Kara 15.01.2011 Espoonlahti
F 1:09,02 Johanna Kara 11.01.2015 Espoonlahti
G 1:22,66 Kaarina Markkula 11.04.2010 Tallinna, Viro
H 1:23,82 Kaarina Markkula 31.03.2012 Salo
I 1:27,57 Kaarina Markkula 09.04.2017 Tallinna, Viro

25m allas - 200m VU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 2:32,50 Outi Aho 29.03.2008 Lappeenranta
B 2:28,72 Suvi Sintonen 16.03.2013 Tuusula
C 2:13,41 Satu Rahkonen 13.03.2016 Kokkola
D 2:25,49 Satu Rahkonen 05.03.2017 Espoonlahti
E 2:36,98 Sari Eronen 13.01.2013 Espoonlahti
F 2:34,15 Johanna Kara 14.03.2015 Tuusula
G 3:03,69 Kaarina Markkula 15.01.2011 Espoonlahti
H 3:09,51 Kaarina Markkula 11.01.2015 Espoonlahti
I 3:13.78 Kaarina Markkula 06.10.2017 Kööpenhamina

25m allas - 400m VU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 5:09,30 Sara Vilske 24.03.2013 Maarianhamina
B 5:10,14 Suvi Sintonen 24.03.2013 Maarianhamina
C 4:48,20 Satu Rahkonen 06.03.2016 Espoonlahti
D 4:54,42 Satu Rahkonen 05.02.2017 Espoonlahti
E 5:23,91 Johanna Kara 20.03.2010 Espoonlahti
F 5:32,59 Johanna Kara 08.02.2015 Espoonlahti
G 6:32,92 Kaarina Markkula 20.03.2010 Espoonlahti
H 6:29,11 Kaarina Markkula 25.03.2012 Espoonlahti
I 6:51,61 Kaarina Markkula 05.03.2017 Espoonlahti

25m allas - 800m VU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 10:57,14 Sara Vilske 30.03.2012 Salo
B 10:30,18 Suvi Sintonen 10.02.2013 Espoonlahti
C 9:58,86 Satu Rahkonen 10.02.2013 Espoonlahti
D 10:45,26 Sanna Hokkanen 05.03.2017 Espoonlahti
E 11:10,43 Sari Eronen 30.03.2012 Salo
F 13:26,62 Meri Kaarlonen 08.02.2015 Espoonlahti
G 13:33,78 Leena Kaseva 30.03.2012 Salo
H 13:06,83 Kaarina Markkula 25.03.2012 Espoonlahti
I 14:10,69 Kaarina Markkula 05.03.2017 Espoonlahti

25m allas - 1500m VU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 19:58,66 Sara Vilske 22.03.2013 Maarianhamina
B 20:07,27 Suvi Sintonen 22.03.2013 Maarianhamina
C 20:11,66 Suvi Sintonen 27.03.2015 Oulu
D 21:36.33 Pirta Hotulainen 17.03.2017 Lappeenranta
E 21:49,72 Johanna Kara 24.04.2010 Tuusula

25m allas - 50m VU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 24,24 Aleksi Eskelinen 09.01.2016 Espoonlahti
B 24,67 Göran Porvali 25.03.2007 Rauma
C 25,61 Valtteri Rahkonen 22.01.2011 Espoonlahti
D 25,77 Valtteri Rahkonen 20.02.2017 Oulu
E 26,71 Jan Johansson 22.01.2011 Espoonlahti
F 27,16 Ari Auvinen 15.01.2017 Espoonlahti
G 28,32 Simo-Pekka Torsti 10.01.2015 Espoonlahti
H 31,89 Timo Teponoja 29.03.2015 Oulu
I 30,97 Lauri Malk 28.01.2006 Espoonlahti
J 30,90 Lauri Malk 07.10.2007 Bollnäs,Ruotsi
K 32,09 Lauri Malk 19.01.2013 Espoonlahti
L 33,74 Lauri Malk 14.01.2017 Espoonlahti
M 1:07,93 Ilkka Wähälä 27.03.2010 Riihimäki

25m allas - 100m VU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 56,05 Kristoffer Myrberg 23.03.2013 Maarianhamina
B 53,96 Göran Porvali 25.03.2007 Rauma
C 57,28 Valtteri Rahkonen 26.03.2011 Kotka
D 57,99 Valtteri Rahkonen 28.03.2015 Oulu
E 59,44 Jan Johansson 26.03.2011 Kotka
F 1:00,72 Simo-Pekka Torsti 16.01.2010 Espoonlahti
G 1:02,58 Ahti Uusivuori 10.01.2016 Espoonlahti
H 1:13,60 Timo Teponoja 12.03.2016 Kokkola
I 1:10,01 Lauri Malk 26.03.2006 Kemi
J 1:10,97 Lauri Malk 01.04.2007 Tallinna,Viro
K 1:15,55 Lauri Malk 08.04.2012 Tallinna,Viro
L 1:16,99 Lauri Malk 15.01.2017 Espoonlahti

25m allas - 200m VU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 1:54,69 Timo Peltola 15.01.2011 Espoonlahti
B 2:15,12 Valtteri Rahkonen 29.03.2008 Lappeenranta
C 2:15,63 Valtteri Rahkonen 01.04.2012 Salo
D 2:11,24 Janne Soininen 29.03.2008 Lappeenranta
E 2:12,60 Jan Johansson 01.10.2011 Kööpenhamina,Tanska
F 2:19,73 Ahti Uusivuori 13.01.2013 Espoonlahti
G 2:22,28 Simo-Pekka Torsti 11.01.2015 Espoonlahti
H 2:48,43 Timo Teponoja 11.05.2015 Tallinna
I 2:49,24 Lauri Malk 25.03.2006 Kemi
J 2:34,58 Lauri Malk 05.10.2007 Bollnäs,Ruotsi
K 2:43,13 Lauri Malk 07.04.2012 Tallinna,Viro
L 3:05,34 Lauri Malk 17.03.2017 Lappeenranta

25m allas - 400m VU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 4:16,73 Timo Peltola 20.03.2011 Espoonlahti
B 4:49,96 Aki Jormanainen 28.03.2009 Espoonlahti
C 4:49,57 Valtteri Rahkonen 10.02.2013 Espoonlahti
D 4:31,43 Janne Soininen 28.03.2009 Oulu
E 4:34,30 Janne Soininen 27.03.2011 Kotka
F 4:51,50 Jan Johansson 06.03.2016 Espoonlahti
G 5:08,54 Ahti Uusivuori 05.03.2017 Espoonlahti
H 6:02,92 Arto Mynttinen 20.03.2010 Espoonlahti
I 5:37,43 Lauri Malk 30.04.2005 Riika
J 5:36,56 Lauri Malk 28.03.2009 Oulu
K 5:55,58 Lauri Malk 30.03.2012 Salo
L 6:49,46 Lauri Malk 17.03.2017 Lappeenranta

25m allas - 800m VU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 8:41,86 Timo Peltola 20.03.2011 Espoonlahti
B 10:28,25 Libor Janek 25.03.2012 Espoonlahti
C 9:57,32 Ossi Ilveskoski 04.10.2014 Pori
D 9:46,48 Janne Soininen 13.01.2007 Lappeenranta
E 9:34,52 Janne Soininen 20.03.2011 Espoonlahti
F 10:45,88 Simo-Pekka Torsti 25.03.2012 Espoonlahti
G 10:50,48 Simo-Pekka Torsti 27.03.2015 Oulu
I 12:47,36 Vladimir Brodski 27.03.2015 Oulu
J 11:44,54 Lauri Malk 21.03.2009 Söderhamn,Ruotsi
K 12:17,59 Lauri Malk 30.03.2012 Salo
L 14:10,31 Lauri Malk 17.03.2017 Lappeenranta

25m allas - 1500m VU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 16:40,70 Timo Peltola 30.03.2012 Salo
C 21:11,63 Tommi Linnakangas 07.01.2006 Lappeenranta
D 18:25,42 Janne Soininen 13.01.2007 Lappeenranta
E 18:51,26 Janne Soininen 30.03.2012 Salo
F 19:33,77 Janne Soininen 11.03.2016 Kokkola
G 21:16,11 Simo-Pekka Torsti 11.03.2016 Kokkola
I 27:11,10 Lauri Malk 07.01.2006 Lappeenranta
J 22:30,65 Lauri Malk 13.01.2007 Lappeenranta
K 23:38,40 Lauri Malk 30.03.2012 Salo
L 33:22,61 Pentti Keränen 11.03.2016 Kokkola

25m allas - 50m RU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 36,50 Satu Rahkonen 28.01.2006 Espoonlahti
B 37,32 Satu Rahkonen 22.01.2011 Espoonlahti
C 34,89 Satu Rahkonen 12.03.2016 Kokkola
D 35,97 Satu Rahkonen 21.10.2017 Kotka
E 36,86 Johanna Kara 23.01.2010 Espoonlahti
F 37,29 Johanna Kara 10.01.2015 Espoonlahti
G 44,25 Sari Komulainen 14.01.2017 Espoonlahti
H 47,25 Kaarina Markkula 31.03.2012 Salo
I 1:01,14 Satu Liukka 20.12.2008 Espoonlahti

25m allas - 100m RU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 1:30,68 Sara Vilske 23.03.2013 Maarianhamina
B 1:20,01 Satu Rahkonen 26.03.2011 Kotka
C 1:15,79 Satu Rahkonen 28.03.2015 Oulu
D 1:16,54 Satu Rahkonen 19.03.2017 Lappeenranta
E 1:21,16 Johanna Kara 18.12.2011 Espoonlahti
F 1:23,28 Johanna Kara 17.04.2016 Somero
G 1:42,56 Kaarina Markkula 09.04.2011 Tallinna,Viro
H 1:43,17 Kaarina Markkula 31.03.2012 Salo

25m allas - 200m RU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 3:19,91 Elina Seppälä 27.03.2011 Kotka
B 2:53,22 Satu Rahkonen 18.12.2011 Espoonlahti
C 2:44,55 Satu Rahkonen 29.03.2015 Oulu
D 2:49,59 Satu Rahkonen 18.03.2017 Lappeenranta
E 2:56,55 Johanna Kara 07.12.2014 Espoonlahti
F 3:04,07 Johanna Kara 13.03.2016 Kokkola
G 3:45,22 Kaarina Markkula 18.12.2011 Espoonlahti
H 3:53,38 Kaarina Markkula 01.04.2012 Salo

25m allas - 50m RU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 31,91 Aleksi Eskelinen 09.01.2016 Espoonlahti
B 32,37 Arto Isotalo 30.03.2008 Lappeenranta
C 32,27 Arto Isotalo 23.03.2013 Maarianhamina
D 32,90 Aki Inkilä 14.01.2017 Espoonlahti
E 34,18 Jan Johansson 22.01.2011 Espoonlahti
F 35,19 Ari Auvinen 14.01.2017 Espoonlahti
G 37,44 Ahti Uusivuori 09.01.2016 Espoonlahti
H 40,49 Eero Elovaara 09.04.2017 Tallinna, Viro
I 41,27 Vladimir Brodski 10.01.2015 Espoonlahti
J 45,71 Martti Lahti 26.01.2008 Espoonlahti
K 48,09 Martti Lahti 31.03.2012 Salo
L 51,27 Martti Lahti 14.01.2017 Espoonlahti
M 1:19,96 Ilkka Wähälä 28.03.2010 Riihimäki

25m allas - 100m RU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
B 1:11,72 Libor Janek 26.09.2009 Tuusula
C 1:11,61 Arto Isotalo 23.03.2013 Maarianhamina
D 1:12,26 Aki Inkilä 19.03.2017 Lappeenranta
E 1:15,52 Jan Johansson 26.03.2011 Kotka
F 1:20,80 Ahti Uusivuori 18.12.2011 Espoonlahti
G 1:22,90 Ahti Uusivuori 11.12.2016 Espoonlahti
H 1:32,38 Timo Teponoja 12.03.2016 Kokkola
I 1:26,82 Vladimir Brodski 28.03.2015 Oulu
J 1:40,95 Martti Lahti 29.09.2005 Espoonlahti
K 1:48,04 Martti Lahti 22.09.2012 Tuusula
L 2:04,12 Martti Lahti 19.03.2017 Lappeenranta

25m allas - 200m RU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 2:55,97 Timo Schwarte 24.03.2013 Maarianhamina
B 2:41,19 Aki Inkilä 24.03.2007 Rauma
C 2:53,05 Jani Myllymäki 30.03.2014 Lappeenranta
D 2:43,46 Aki Inkilä 18.03.2017 Lappeenranta
E 2:46,95 Jan Johansson 27.03.2011 Kotka
F 2:56,09 Jan Johansson 11.12.2016 Espoonlahti
G 3:11,60 Eero Elovaara 27.03.2011 Kotka
H 3:18,43 Eero Elovaara 13.03.2016 Kokkola
I 3:33,93 Juha Koski 29.09.2007 Espoonlahti
J 3:44,92 Martti Lahti 28.03.2009 Oulu
K 3:57,94 Martti Lahti 01.04.2012 Salo
L 4:21,46 Martti Lahti 18.03.2017 Lappeenranta

25m allas - 50m SU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 32,75 Pinja Kasvio 26.03.2011 Kotka
B 34,66 Satu Rahkonen 13.11.2010 Espoonlahti
34,66 Satu Rahkonen 22.01.2011 Espoonlahti
C 32,81 Satu Rahkonen 19.01.2013 Espoonlahti
D 34,26 Jenni Harjuoja 18.03.2017 Lappeenranta
E 34,26 Johanna Kara 22.01.2011 Espoonlahti
F 34,54 Johanna Kara 10.01.2015 Espoonlahti
G 47,54 Kaarina Markkula 23.01.2010 Espoonlahti
H 49,26 Kaarina Markkula 12.10.2014 Espoonlahti
I 55,12 Maija Bergman 19.03.2005 Godby

25m allas - 100m SU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 1:10,10 Pinja Kasvio 27.03.2011 Kotka
B 1:16,85 Nina Kasvio 27.03.2011 Kotka
C 1:10,92 Satu Rahkonen 24.03.2013 Maarianhamina
D 1:13,85 Johanna Kara 22.01.2005 Winterswijk,Hollanti
E 1:13,09 Johanna Kara 21.10.2012 Espoonlahti
F 1:16,16 Johanna Kara 12.04.2015 Tallinna,
G 2:13,09 Katriina SchreyNiemenmaa 13.03.2016 Kokkola
H 1:57,78 Kaarina Markkula 30.10.2016 Espoonlahti

25m allas - 200m SU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 2:27,44 Pinja Kasvio 26.03.2011 Kotka
B 2:44,26 Jenni Harjuoja 26.03.2011 Kotka
C 2:33,77 Satu Rahkonen 12.10.2014 Espoonlahti
D 2:34,81 Satu Rahkonen 19.03.2017 Lappeenranta
E 2:45,65 Johanna Kara 13.11.2010 Espoonlahti
F 2:48,90 Johanna Kara 11.10.2015 Espoonlahti
G 4:46.68 Katriina Schrey-Niemenmaa 12.03.2016 Kokkola

25m allas - 50m SU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 27,10 Aleksi Eskelinen 09.01.2016 Espoonlahti
B 26,92 Teemu Hellas 10.01.2015 Espoonlahti
C 31,78 Valtteri Rahkonen 13.11.2010 Espoonlahti
D 31,84 Valtteri Rahkonen 14.01.2017 Espoonlahti
E 32,51 Jan Johansson 22.01.2011 Espoonlahti
F 33,65 Ahti Uusivuori 23.03.2013 Maarianhamina
G 32,99 Ahti Uusivuori 14.01.2017 Espoonlahti
H 41,93 Eero Elovaara 09.01.2016 Espoonlahti
I 40,55 Lauri Malk 28.01.2006 Espoonlahti
J 39,89 Lauri Malk 07.10.2007 Bollnäs,Ruotsi
K 42,75 Lauri Malk 23.03.2013 Maarianhamina
L 45,43 Lauri Malk 18.03.2017 Lappeenranta

25m allas - 100m SU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 1:05,18 Timo Aho 30.03.2008 Lappeenranta
B 1:00.07 Teemu Hellas 03.10.2014 Pori
C 1:08,20 Valtteri Rahkonen 27.03.2011 Kotka
D 1:08,79 Janne Soininen 26.03.2006 Kemi
E 1:08,05 Janne Soininen 24.03.2013 Maarianhamina
F 1:11,28 Jan Johansson 30.10.2016 Espoonlahti
G 1:13,12 Ahti Uusivuori 30.10.2016 Espoonlahti
I 1:33,44 Lauri Malk 26.03.2006 Kemi
J 1:32,63 Lauri Malk 01.04.2007 Tallinna,Viro
K 1:35,07 Lauri Malk 24.03.2013 Maarianhamina
L 1:42.35 Lauri Malk 09.04.2017 Tallinna,Viro

25m allas - 200m SU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 2:14.59 Kim Sandberg 31.03.2012 Salo
B 2:14,14 Teemu Hellas 23.03.2013 Maarianhamina
C 2:33,56 Valtteri Rahkonen 31.03.2012 Salo
D 2:22,78 Janne Soininen 29.03.2009 Oulu
E 2:21,79 Janne Soininen 26.03.2011 Kotka
F 2:34,07 Janne Soininen 12.03.2016 Kokkola
G 2:43,27 Ahti Uusivuori 28.03.2015 Oulu
I 3:30,12 Lauri Malk 20.03.2005 Godby
J 3:24,51 Lauri Malk 29.03.2009 Oulu
K 3:25,06 Lauri Malk 23.03.2013 Maarianhamina
L 4:04,22 Lauri Malk 19.03.2017 Lappeenranta

25m allas - 50m PU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 30,76 Satu Rahkonen 28.01.2006 Espoonlahti
B 29.03 Riikka Majander 03.10.2014 Pori
C 30,99 Satu Rahkonen 19.01.2013 Espoonlahti
D 32,28 Satu Rahkonen 26.03.2017 Espoonlahti
D 30,89 Satu Rahkonen 21.10.2017 Kotka, Ei masters laji
E 32,98 Johanna Kara 06.03.2011 Espoonlahti
F 33,44 Johanna Kara 10.01.2015 Espoonlahti
G 41,15 Kaarina Markkula 10.04.2011 Tallinna,Viro
H 42,69 Kaarina Markkula 01.04.2012 Salo
I 46,11 Kaarina Markkula 06.10.2017 Kööpenhamina

25m allas - 100m PU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 1:15,43 Sara Vilske 23.03.2013 Maarianhamina
B 1:14,15 Satu Rahkonen 06.03.2011 Espoonlahti
C 1:08,49 Satu Rahkonen 31.03.2012 Salo
D 1:08,98 Satu Rahkonen 26.03.2017 Espoonlahti
E 1:16,95 Johanna Kara 02.10.2010 Kristiansund,Norja
G 1:51,62 Kaarina Markkula 06.03.2010 Espoonlahti

25m allas - 200m PU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 2:37,39 Satu Rahkonen 19.03.2005 Godby
C 2:38,75 Satu Rahkonen 23.03.2013 Maarianhamina
D 2:58,04 Johanna Kara 02.03.2008 Espoonlahti
E 3:03,14 Johanna Kara 06.03.2010 Espoonlahti

25m allas - 50m PU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 25,89 Aleksi Eskelinen 09.01.2016 Espoonlahti
B 26,26 Teemu Hellas 10.01.2015 Espoonlahti
C 26,79 Teemu Hellas 26.03.2017 Espoonlahti
D 29,16 Aki Inkilä 14.01.2017 Espoonlahti
E 28,95 Ville Alopaeus 14.01.2017 Espoonlahti
F 30,00 Simo-Pekka Torsti 23.01.2010 Espoonlahti
G 31.57 Simo-Pekka Torsti 14.01.2017 Espoonlahti
H 35,75 Eero Elovaara 09.01.2016 Espoonlahti
I 35,74 Lauri Malk 28.01.2006 Espoonlahti
J 34,80 Lauri Malk 27.01.2007 Espoonlahti
K 38,11 Lauri Malk 19.01.2013 Espoonlahti
L 40,03 Lauri Malk 14.01.2017 Espoonlahti

25m allas - 100m PU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
B 1:02,93 Libor Janek 06.03.2011 Espoonlahti
C 1:04,68 Mikko Väänänen 29.03.2014 Lappeenranta
D 1:01,51 Antti Kasvio 29.05.2016 Espoonlahti (400sku väliaika)
E 1:09,88 Simo-Pekka Torsti 02.03.2008 Espoonlahti
F 1:11,31 Simo-Pekka Torsti 06.03.2010 Espoonlahti
G 1:16,19 Ahti Uusivuori 10.04.2016 Espoonlahti
H 1:27,06 Eero Elovaara 12.03.2016 Kokkola
I 1:26,29 Lauri Malk 02.04.2005 Tallinna,Viro
J 1:24,91 Lauri Malk 31.03.2007 Tallinna,Viro
K 1:27,39 Lauri Malk 07.04.2012 Tallinna,Viro
L 1:32,38 Lauri Malk 08.04.2017 Tallinna,Viro

25m allas - 200m PU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 2:15,90 Timo Peltola 06.03.2011 Espoonlahti
B 2:32,54 Aki Jormanainen 26.03.2011 Kotka
C 2:32,52 Aki Jormanainen 23.03.2013 Maarianhamina
D 2:36,43 Janne Soininen 28.02.2009 Espoonlahti
E 2:39,49 Janne Soininen 06.03.2011 Espoonlahti
F 3:06,20 Eero Elovaara 24.03.2007 Rauma
G 3:09,79 Eero Elovaara 26.03.2011 Kotka
H 3:25,80 Eero Elovaara 12.03.2016 Kokkola
I 3:18,59 Lauri Malk 19.03.2005 Godby
J 3:32,22 Lauri Malk 28.03.2009 Oulu
K 3:27,34 Lauri Malk 23.03.2013 Maarianhamina
L 3:43,11 Lauri Malk 26.03.2017 Espoonlahti

25m allas - 100m SKU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 1:10,24 Satu Rahkonen 28.01.2006 Espoonlahti
B 1:05,12 Riikka Majander 04.10.2014 Pori
C 1:08,06 Satu Rahkonen 31.03.2012 Salo
D 1:13,65 Johanna Kara 29.01.2005 Espoonlahti
E 1:13,89 Johanna Kara 23.01.2010 Espoonlahti
1:13,89 Johanna Kara 05.04.2014 Tallinna,Viro
F 1:15,49 Johanna Kara 10.01.2015 Espoonlahti
G 1:30,97 Sari Komulainen 14.01.2017 Espoonlahti
H 1:39,62 Kaarina Markkula 31.03.2012 Salo
i 1:42,89 Kaarina Markkula 08.04.2017 Tallinna, Viro

25m allas - 200m SKU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 2:23,74 Riikka Majander 23.03.2013 Maarianhamina
B 2:34,90 Satu Rahkonen 29.05.2011 Espoonlahti
C 2:28,65 Satu Rahkonen 12.03.2016 Kokkola
D 2:30,32 Satu Rahkonen 18.03.2017 Lappeenranta
E 2:46,58 Johanna Kara 28.03.2010 Riihimäki
F 2:56,02 Johanna Kara 03.10.2015 Torshavn,Färsaaret

25m allas - 400m SKU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
C 5:15,76 Satu Rahkonen 22.03.2013 Maarianhamina
D 5:26.16 Satu Rahkonen 17.03.2017 Lappeenranta
E 6:00,27 Johanna Kara 29.05.2010 Espoonlahti

25m allas - 100m SKU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 56,94 Kristian Outinen 29.05.2010 Espoonlahti
B 1:00,75 Göran Porvali 23.05.2009 Espoonlahti
C 1:03,58 Mikko Väänänen 31.03.2012 Salo
D 1:06,91 Jan Johansson 23.01.2010 Espoonlahti
E 1:06,94 Jan Johansson 29.05.2011 Espoonlahti
F 1:10,01 Jan Johansson 29.05.2016 Espoonlahti
G 1:13,91 Ahti Uusivuori 24.05.2015 Espoonlahti
H 1:22,58 Eero Elovaara 14.01.2017 Espoonlahti
I 1:26,16 Lauri Malk 28.01.2006 Espoonlahti
J 1:26,63 Lauri Malk 26.01.2008 Espoonlahti
K 1:30,60 Lauri Malk 19.01.2013 Espoonlahti
L 1:42,12 Lauri Malk 08.04.2017 Tallinna, Viro

25m allas - 200m SKU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 2:23,69 Kim Sandberg 29.03.2014 Lappeenranta
B 2:16,58 Libor Janek 26.03.2011 Kotka
C 2:31,36 Valtteri Rahkonen 04.03.2012 Espoonlahti
D 2:26,20 Janne Soininen 25.03.2007 Rauma
E 2:28,84 Jan Johansson 04.03.2012 Espoonlahti
F 2:39.32 Janne Soininen 12.03.2016 Kokkola
G 2:43,69 Ahti Uusivuori 28.03.2015 Oulu
H 3:05,58 Eero Elovaara 18.03.2017 Lappeenranta
I 3:27,59 Timo Lindgren 23.05.2009 Espoonlahti
J 3:17,48 Lauri Malk 30.03.2008 Lappeenranta
K 3:29,43 Lauri Malk 23.03.2013 Maarianhamina
L 3:51,36 Lauri Malk 18.03.2017 Lappeenranta

25m allas - 400m SKU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 4:43,39 Timo Peltola 30.03.2012 Salo
C 5:23,30 Mikko Väänänen 28.03.2014 Lappeenranta
D 4:44,12 Antti Kasvio 29.05.2016 Espoonlahti
E 5:15,71 Janne Soininen 25.03.2011 Kotka
F 5:56,47 Ahti Uusivuori 22.03.2013 Maarianhamina
G 5:56,57 Ahti Uusivuori 27.03.2015 Oulu
H 6:25,53 Eero Elovaara 11.03.2016 Kokkola
I 6:47,46 Vladimir Brodski 27.03.2015 Oulu
J 7:11,18 Lauri Malk 29.03.2009 Oulu
K 7:37,75 Lauri Malk 10.03.2012 Tuusula
L 8:32.83 Lauri Malk 17.03.2017 Lappeenranta

50m allas - 50m VU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 25,87 Hanna-Maria Seppälä 28.01.2012 Espoonlahti
B 27,76 Riikka Majander 18.01.2014 Espoonlahti
C 29,57 Satu Rahkonen 24.10.2015 Turku
D 29.78 Satu Rahkonen 28.10.2017 Tikkurila
E 31,17 Johanna Kara 28.01.2012 Espoonlahti
F 32,12 Johanna Kara 23.05.2015 Tikkurila
G 37,10 Kaarina Markkula 22.10.2011 Pori
H 37,85 Kaarina Markkula 28.01.2012 Espoonlahti
I 39,47 Kaarina Markkula 29.10.2017 Tikkurila

50m allas - 100m VU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 1:00,71 Riikka Majander 26.10.2013 Vantaa
B 1:07,03 Satu Rahkonen 22.10.2011 Pori
C 1:03,91 Satu Rahkonen 26.10.2013 Vantaa
D 1:07,21 Satu Rahkonen 28.10.2017 Tikkurila
E 1:10,12 Johanna Kara 30.10.2010 Kuopio
F 1:19,31 Johanna Kara 25.10.2015 Turku
G 1:25,07 Kaarina Markkula 22.10.2011 Pori
H 1:26,90 Kaarina Markkula 19.05.2012 Vantaa
I 1:30.92 Kaarina Markkula 28.10.2017 Tikkurila

50m allas - 200m VU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 2:14,35 Riikka Majander 27.10.2013 Vantaa
B 2:28,75 Pirta Hotulainen 15.04.2007 Espoonlahti
C 2:21,58 Satu Rahkonen 25.10.2015 Vantaa
D 2:18,82 Satu Rahkonen 28.10.2017 Tikkurila
E 2:45,39 Sari Eronen 31.10.2010 Kuopio
F 2:41,33 Johanna Kara 25.10.2015 Turku
G 3:10,29 Kaarina Markkula 31.10.2010 Kuopio
H 3:08,36 Kaarina Markkula 14.01.2012 Espoonlahti
I 3:19,31 Kaarina Markkula 28.10.2017 Tikkurila

50m allas - 400m VU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 5:45,89 Sari Heine 02.03.2014 Espoonlahti
B 5:23,76 Suvi Sintonen 25.10.2013 Vantaa
C 5:00,83 Satu Rahkonen 08.10.2016 Oulu
D 5:10,84 Satu Rahkonen 27.10.2017 Tikkurila
E 5:45,29 Johanna Kara 02.03.2014 Espoonlahti
F 5:48,06 Johanna Kara 23.10.2015 Turku
G 6:38,13 Leena Kaseva 16.06.2011 Riccione,Italia
H 6:41,07 Kaarina Markkula 16.06.2011 Riccione,Italia

50m allas - 800m VU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 12:11,78 Outi Aho 27.10.2007 Vaasa
B 10:59,14 Suvi Sintonen 25.10.2013 Vantaa
C 10:44,22 Satu Rahkonen 07.10.2016 Oulu
D 10:26,55 Satu Rahkonen 27.10.2017 Tikkurila
E 12:15,17 Johanna Kara 24.10.2014 Jyväskylä
F 11:54,60 Johanna Kara 23.10.2015 Turku
G 13:41,71 Kaarina Markkula 21.10.2011 Pori
H 14:25,40 Kaarina Markkula 02.03.2014 Espoonlahti

50m allas - 1500m VU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
B 21:30,71 Suvi Sintonen 26.10.2012 Turku
C 20:18,91 Satu Rahkonen 07.10.2016 Oulu
D 21:54,88 Pirta Hotulainen 07.10.2016 Oulu
E 23:16,79 Johanna Kara 24.10.2014 Jyväskylä
F 26:20,19 Meri Kaarlonen 24.10.2014 Jyväskylä
G 26:28,69 Leena Kaseva 26.10.2012 Turku
H 27:39,92 Kaarina Markkula 05.10.2013 Reikjavik,Islanti

50m allas - 50m VU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 22,34 Ari-Pekka Liukkonen 25.10.2014 Jyväskylä
B 26,40 Valtteri Rahkonen 15.04.2007 Espoonlahti
C 26,34 Valtteri Rahkonen 26.10.2012 Turku
D 27,01 Tero Pyrhönen 18.01.2014 Espoonlahti
E 27,53 Simo-Pekka Torsti 30.10.2005 Turku
F 28,61 Simo-Pekka Torsti 04.08.2010 Göteborg,Ruotsi(4x50VUViestinavaus160-199
G 29,22 Ahti Uusivuori 30.01.2016 Turku
H 33,04 Timo Teponoja 29.10.2017 Tikkurila
I 31,86 Lauri Malk 20.08.2005 Tukholma,Ruotsi
J 31,85 Lauri Malk 24.10.2009 Tikkurila(4x50VUViestinavaus280-319v)
K 33,41 Lauri Malk 25.10.2014 Jyväskylä
L 34.48 Lauri Malk 29.10.2017 Tikkurila
M 1:04,17 Ilkka Wähälä 25.10.2009 Tikkurila

50m allas - 100m VU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 50,81 Ari-Pekka Liukkonen 26.10.2014 Jyväskylä
B 59,63 Valtteri Rahkonen 29.10.2005 Turku
C 59,35 Valtteri Rahkonen 30.10.2010 Kuopio
D 1:01,44 Ville Alopaeus 24.10.2015 Turku
E 1:00,63 Ville Alopaeus 28.05.2016 Lontoo,Englanti
F 1:03,37 Simo-Pekka Torsti 30.10.2010 Kuopio
G 1:05,61 Ahti Uusivuori 28.05.2016 Lontoo,
H 1:15,51 Timo teponoja 11.08.2015 Kazan,Venäjä
I 1:12,78 Lauri Malk 15.05.2005 Espoo
J 1:11,96 Lauri Malk 27.10.2007 Vaasa
K 1:16,26 Lauri Malk 27.10.2012 Turku
L 1:22,75 Lauri Malk 28.10.2017 Tikkurila

50m allas - 200m VU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 2:00,49 Timo Peltola 14.01.2012 Espoonlahti
B 2:11,08 Libor Janek 24.10.2009 Tikkurila
C 2:43,47 Salomo Rauthovi 15.05.2005 Espoonlahti
D 2:14,81 Janne Soininen 06.04.2008 Espoonlahti
E 2:19,70 Jan Johansson 12.06.2012 Riccione,Italia
F 2:26,01 Ahti Uusivuori 12.06.2012 Riccione,Italia
G 2:27,58 Simo-Pekka Torsti 25.10.2015 Turku
H 2:55,42 Timo Teponoja 12.08.2015 Kazan,Venäjä
I 2:39,57 Lauri Malk 15.05.2005 Espoo
J 2:43,49 Lauri Malk 27.10.2007 Vaasa
K 2:43,98 Lauri Malk 12.06.2012 Riccione,
2:41,74 Lauri Malk 19.05.2012 Tikkurila,Ei masters laji
L 2:59,24 Lauri Malk 16.08.2017 Budabest, Unkari

50m allas - 400m VU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 4:21,49 Timo Peltola 21.10.2011 Pori
B 5:10,98 Ossi Ilveskoski 28.10.2012 Turku
C 5:23,21 Jani Myllymäki 26.10.2014 Jyväskylä
D 4:37,53 Janne Soininen 16.09.2009 Cadiz,Espanja
E 4:46,44 Janne Soininen 08.09.2011 Yalta,Ukraina
F 5:12,57 Ahti Uusivuori 16.06.2012 Riccione,Italia
G 5:28,89 Ahti Uusivuori 08.10.2016 Oulu
I 5:51,98 Lauri Malk 20.08.2005 Tukholma,Ruotsi
J 5:47,80 Lauri Malk 31.08.2007 Kranj,Slovenia
K 6:01,58 Lauri Malk 16.06.2012 Salo
L 6:41,12 Lauri Malk 20.08.2017 Budabest, Unkari

50m allas - 800m VU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 8:51,75 Timo Peltola 21.10.2011 Pori
B 12:26,29 Jouni Laukkanen 24.10.2014 Jyväskylä
C 10:14,66 Janne Soininen 29.10.2005 Turku
D 9:34,27 Janne Soininen 15.09.2009 Cadiz,Espanja
E 10:03,13 Janne Soininen 10.06.2012 Riccione,Italia
F 10:47,92 Jan Johansson 07.10.2016 Oulu
G 11:41,60 Simo-Pekka Torsti 23.10.2015 Turku
H 17:15,25 Juhani Soininen 29.10.2005 Turku
I 11:55,95 Lauri Malk 29.10.2005 Turku
J 11:54,04 Lauri Malk 15.09.2009 Cadiz,Espanja
K 12:56,06 Lauri Malk 10.06.2012 Riccione,Italia
L 13:52,85 Lauri Malk 14.08.2017 Budabest, Unkari

50m allas - 1500m VU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 16:43,74 Timo Peltola 21.10.2011 Pori
B 24:34,91 Timo Mäenpää 29.05.2005 Espoonlahti
C 20:30,06 Arttu Soininen 28.05.2006 Espoonlahti
D 19:15,87 Janne Soininen 28.05.2006 Espoonlahti
E 20:04,91 Jan Johansson 21.10.2011 Pori
F 21:28,25 Simo-Pekka Torsti 21.10.2011 Pori
G 22:03,66 Simo-Pekka Torsti 23.10.2015 Turku
J 24:59,36 Lauri Malk 21.10.2011 Pori
K 32:31,58 Pentti Keränen 21.10.2011 Pori
L 34:18,22 Pentti Keränen 23.10.2015 Turku

50m allas - 50m RU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 33,68 Hanna-Maria Seppälä 28.01.2012 Espoonlahti
B 37,93 Satu Rahkonen 22.10.2010 Pori
C 36,45 Satu Rahkonen 28.01.2012 Espoonlahti
D 37,53 Johanna Kara 16.09.2009 Cadiz,Espanja
E 38,04 Johanna Kara 28.01.2012 Espoonlahti
F 39,00 Johanna Kara 13.08.2015 Kazan,Venäjä
G 48,07 Kaarina Markkula 21.05.2011 Tikkurila
H 47,08 Kaarina Markkula 28.01.2012 Espoonlahti
I 52,21 Kaarina Markkula 21.05.2017 Tikkurila

50m allas - 100m RU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 1:41,74 Outi Aho 29.10.2006 Tikkurila
B 1:23,94 Satu Rahkonen 22.10.2011 Pori
C 1:19,26 Satu Rahkonen 24.10.2015 Turku
D 1:22,13 Johanna Kara 19.04.2008 Perth,Australia
E 1:24,01 Johanna Kara 11.06.2012 Riccione,
1:23,93 Johanna Kara 22.05.2010 Tikkurila(eiMasters-laji)
F 1:24,42 Johanna Kara 11.08.2015 Kazan,Venäjä
G 1:45,43 Kaarina Markkula 22.10.2011 Pori
H 1:45,61 Kaarina Markkula 11.06.2012 Riccione,Italia
I 1:55,75 Kaarina Markkula 28.10.2017 Tikkurila

50m allas - 200m RU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
B 2:58,12 Satu Rahkonen 23.10.2011 Pori
C 2:51,01 Satu Rahkonen 28.10.2012 Turku
D 2:53,02 Satu Rahkonen 28.10.2017 Tikkurila
E 3:01,32 Johanna Kara 05.08.2010 Göteborg,Ruotsi
F 3:05,87 Johanna Kara 15.08.2015 Kazan,Venäjä
G 3:52,81 Kaarina Räty 06.04.2008 Espoonlahti
H 4:06,89 Kaarina Markkula 27.10.2013 Vantaa

50m allas - 50m RU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 28,62 Ari-Pekka Liukkonen 25.10.2014 Jyväskylä
B 32,72 Arto Isotalo 25.10.2008 Turku
C 35,84 Timo Narumo 25.10.2008 Turku
D 34,67 Aki Inkilä 28.10.2017 Tikkurila
E 35,27 Ari Auvinen 28.01.2012 Espoonlahti
F 37,19 Jan Johansson 08.10.2016 Oulu
G 39,77 Eero Elovaara 28.01.2012 Espoonlahti
H 43,80 Juha Koski 28.10.2006 Tikkurila
I 44,24 Juha Koski 29.08.2007 Kranj,Slovenia
44,24 Juha Koski 06.04.2008 Espoonlahti
J 46,01 Martti Lahti 15.04.2007 Espoonlahti
K 46,96 Martti Lahti 28.01.2012 Espoonlahti
L 56,24 Martti Lahti 28.10.2017 Tikkurila
M 1:22,45 Ilkka Wähälä 25.10.2008 Turku

50m allas - 100m RU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 1:15,05 Aki Inkilä 29.10.2006 Tikkurila
B 1:14,69 Arto Isotalo 26.10.2008 Turku
C 1:20,83 Janne Soininen 30.10.2005 Turku
D 1:18,74 Jan Johansson 25.10.2009 Tikkurila
E 1:19,02 Jan Johansson 22.10.2011 Pori
F 1:21,74 Jan Johansson 09.10.2016 Oulu
G 1:32,85 Ossi Vallemaa 07.09.2011 Yalta,Ukraina
H 1:36,79 Eero Elovaara 28.10.2017 Tikkurila
I 1:39,17 Juha Koski 17.09.2009 Cadiz,Espanja
J 1:47,63 Martti Lahti 25.10.2009 Tikkurila
K 1:53,75 Martti Lahti 27.10.2012 Turku
L 2:03.94 Martti Lahti 28.10.2017 Tikkurila
M 3:08,97 Ilkka Wähälä 25.10.2009 Tikkurila

50m allas - 200m RU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
B 2:51,04 Aki Inkilä 24.10.2009 Tikkurila
C 3:03,16 Jani Myllymäki 08.12.2013 Espoonlahti
D 2:53.61 Aki Inkilä 28.10.2017 Tikkurila
E 2:53,35 Jan Johansson 23.10.2011 Pori
F 3:00,85 Jan Johansson 08.10.2016 Oulu
G 3:28,54 Timo Teponoja 23.10.2011 Pori
H 3:36,68 Timo Teponoja 29.05.2016 Lontoo,Englanti
I 3:39,62 Juha Koski 19.09.2009 Cadiz,Espanja
J 3:45,79 Martti Lahti 15.04.2007 Espoonahti
K 4:01,43 Martti Lahti 15.06.1012 Riccione,Italia
L 4:25.69 Martti Lahti 28.10.2017 Tikkurila

50m allas - 50m SU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 29,75 Hanna-Maria Seppälä 28.01.2012 Espoonlahti
B 32,78 Riikka Majander 18.01.2014 Espoonlahti
C 34,52 Satu Rahkonen 28.01.2012 Espoonlahti
D 35,33 Jenni Harjuoja 29.10.2017 Tikkurila
E 34,83 Johanna Kara 07.09.2011 Yalta,Ukraina
F 35,79 Johanna Kara 16.08.2015 Kazan,Venäjä
G 49,22 Kaarina Räty 15.04.2007 Espoonlahti
H 50,74 Kaarina Markkula 28.01.2012 Espoonlahti
I 53,31 Kaarina Markkula 20.05.2017 Tikkurila

50m allas - 100m SU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 1:11,55 Pinja Kasvio 31.10.2010 Kuopio
B 1:17,59 Jenni Harjuoja 23.10.2011 Pori
C 1:14,33 Satu Rahkonen 25.10.2015 Turku
D 1:17,20 Johanna Kara 20.08.2005 Tukholma,Ruotsi
E 1:16,86 Johanna Kara 23.10.2011 Pori
1:16,67 Johanna Kara 12.06.2011 Mäkelänrinne(eiMasters-laji)
F 1:18,25 Johanna Kara 15.08.2015 Kazan,Venäjä
G 2:17,16 Katriina Schrey-Niemenmaa 08.10.2016 Oulu

50m allas - 200m SU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 2:36,58 Pinja Kasvio 30.10.2010 Kuopio
B 2:49,24 Jenni Harjuoja 22.10.2011 Pori
C 2:43,43 Satu Rahkonen 26.10.2013 Vantaa
D 2:47,74 Johanna Kara 18.08.2005 Tukholma,Ruotsi
E 2:51,09 Johanna Kara 30.10.2010 Kuopio
F 3:00,75 Johanna Kara 24.10.2015 Turku
G 4:51,21 Katriina Schrey-Niemenmaa 09.10.2016 Oulu

50m allas - 50m SU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 30,39 Timo Aho 27.10.2007 Vaasa
B 28,33 Teemu Hellas 27.05.2016 Lontoo,Englanti
C 29,48 Teemu Hellas 20.05.2017 Tikkurila
D 31,76 Tero Pyrhönen 18.01.2013 Espoonlahti
E 32,01 Tero Pyrhönen 29.10.2017 Tikkurila
F 35,67 Ahti Uusivuori 30.10.2010 Kuopio
G 34,09 Ahti Uusivuori 27.05.2016 Lontoo,Englanti
H 45,42 Kari Laine 22.10.2011 Pori
I 44,01 Timo Lindgren 30.10.2010 Kuopio
J 42,63 Lauri Malk 06.04.2008 Espoonlahti
K 46,62 Lauri Malk 28.01.2012 Espoonlahti
L 47,49 Lauri Malk 28.10.2017 Tikkurila

50m allas - 100m SU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 1:06,51 Timo Aho 29.10.2006 Tikkurila
B 1:01,98 Teemu Hellas 06.09.2013 Eindhoven,Hollanti
C 1:11,84 Janne Soininen 30.10.2005 Turku
D 1:22,25 Timo Narumo 31.10.2010 Kuopio
E 1:09,92 Janne Soininen 09.09.2011 Yalta,Ukraina
F 1:17,09 Jan Johansson 08.10.2016 Oulu
G 1:19,78 Uusivuori Ahti 28.10.2017 Tikkurila
H 1:48,66 Arto Mynttinen 24.10.2009 Tikkurila
I 1:36,35 Timo Lindgren 24.10.2009 Tikkurila
J 1:35,97 Lauri Malk 06.04.2008 Espoonlahti
K 1:45,97 Lauri Malk 27.10.2013 Vantaa
L 1:47,78 Lauri Malk 28.10.2017 Tikkurila

50m allas - 200m SU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 2:38.98 Kim Sandberg 26.10.2013 Vantaa
B 2:18,30 Teemu Hellas 05.09.2013 Eindhoven,Hollanti
D 2:28,31 Janne Soininen 18.09.2009 Cadiz,Espanja
E 2:30,91 Janne Soininen 08.09.2011 Yalta,Ukraina
F 2:52,26 Jan Johansson 09.08.2016 Oulu
G 2:53,09 Ahti Uusivuori 09.08.2016 Oulu
I 3:41,12 Timo Lindgren 24.10.2009 Tikkurila
J 3:43,64 Lauri Malk 25.10.2008 Turku
K 3:48.77 Lauri Malk 25.10.2014 Jyväskylä
L 3:58,95 Lauri Malk 29.10.2017 Tikkurila

50m allas - 50m PU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 28,26 Hanna-Maria Seppälä 28.01.2012 Espoonlahti
B 29,24 Riikka Majander 18.01.2014 Espoonlahti
C 31,51 Satu Rahkonen 18.01.2014 Espoonlahti
D 33,24 Satu Rahkonen 28.10.2017 Tikkurila
E 33,83 Johanna Kara 28.01.2012 Espoonlahti
F 36,72 Johanna Kara 21.05.2017 Tikkurila
G 42,17 Kaarina Markkula 21.05.2011 Tikkurila
H 42,50 Kaarina Markkula 19.05.2012 Tikkurila
I 46,12 Kaarina Markkula 28.10.2017 Tikkurila

50m allas - 100m PU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
C 1:11,31 Satu Rahkonen 27.10.2012 Turku
D 1:18,32 Johanna Kara 05.06.2005 Glasgow,GBR
E 1:20,37 Johanna Kara 06.10.2012 Borås,Ruotsi
F 1:26,02 Johanna Kara 24.10.2015 Turku

50m allas - 200m PU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
C 2:45,78 Satu Rahkonen 26.10.2013 Vantaa
D 2:46.91 Satu Rahkonen 29.10.2017 Tikkurila

50m allas - 50m PU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 25.06 Ari-Pekka Liukkonen 26.10.2014 Jyväskylä
B 28,17 Teemu Hellas 27.10.2013 Vantaa
C 27,68 Mikko Väänänen 28.01.2012 Espoonlahti
D 28,96 Tero Pyrhönen 18.01.2014 Espoonlahti
E 29,23 Risto Hotulainen 28.01.2012 Espoonlahti
29,23 Ville Alopaeus 28.05.2016 Lontoo,Englanti
F 30,77 Simo-Pekka Torsti 08.09.2011 Yalta,Ukraina
G 32,58 Simo-Pekka Torsti 16.08.2017 Budabest, Unkari
H 37,02 Timo Teponoja 28.05.2016 Lontoo,Englanti
I 36,51 Lauri Malk 30.10.2005 Turku
J 36,59 Lauri Malk 24.10.2009 Tikkurila
K 40,56 Lauri Malk 27.10.2013 Vantaa

50m allas - 100m PU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 1:09,44 Aki Inkilä 28.10.2006 Vantaa
B 1:11,41 Teemu Hellas 26.10.2013 Vantaa
C 1:10,47 Janne Soininen 29.10.2005 Turku
D 1:07,92 Tero Pyrhönen 26.10.2013 Vantaa
E 1:11,56 Risto Hotulainen 13.06.2012 Riccione,Italia
F 1:13,29 Simo-Pekka Torsti 03.08.2010 Göteborg,Ruotsi
G 1:22.86 Simo-Pekka Torsti 24.10.2015 Turku
H 1:34,75 Eero Elovaara 08.10.2016 Oulu
I 1:25,99 Lauri Malk 29.10.2005 Turku
J 1:30,07 Lauri Malk 15.04.2007 Espoonlahti
K 1:31,60 Lauri Malk 13.06.2012 Riccione,Italia
L 1:40,62 Lauri Malk 17.08.2017 Budabest, Unkari

50m allas - 200m PU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
C 3:02.78 Jani Myllymäki 25.10.2014 Jyväskylä
D 2:56,55 Janne Soininen 28.10.2007 Vaasa
E 3:30,94 Simo-Pekka Torsti 21.10.2005 Luxembourg,LUX
F 3:07,68 Jan Johansson 09.10.2016 Oulu
H 3:42,55 Timo Lindgren 18.08.2005 Tukholma,Ruotsi
I 3:32,69 Lauri Malk 18.08.2005 Tukholma,Ruotsi
J 3:31,55 Lauri Malk 05.08.2010 Göteborg,Ruotsi
K 3:33,50 Lauri Malk 15.06.2012 Riccione,Italia
L 4:08,50 Lauri Malk 19.08.2017 Budabest, Unkari

50m allas - 200m SKU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 2:25,80 Kristoffer Myrberg 26.10.2013 Vantaa
B 2:23,11 Libor Janek 24.10.2009 Tikkurila
C 2:27,18 Mikko Väänänen 28.01.2012 Espoonlahti
D 2:32,91 Janne Soininen 15.04.2007 Espoonlahti
E 2:34,69 Jan Johansson 26.05.2013 Espoonlahti
F 2:46,56 Jan Johansson 08.10.2016 Oulu
G 2:47,43 Ahti Uusivuori 25.05.2016 Lontoo,Englanti
H 3:10,51 Eero Elovaara 08.10.2016 Oulu
I 3:36,78 Timo Lindgren 24.10.2009 Tikkurila
J 3:26,98 Lauri Malk 06.04.2008 Espoonlahti
K 3:33,68 Lauri Malk 27.10.2012 Turku

50m allas - 400m SKU Mies

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
B 5:11,52 Libor Janek 23.10.2009 Tikkurila
C 5:24,56 Janne Soininen 30.10.2005 Turku
D 5:25,38 Janne Soininen 26.10.2008 Turku
E 5:43,66 Jan Johansson 26.10.2012 Turku
F 6:02,26 Jan Johansson 07.10.2016 Oulu
G 7:02,47 Eero Elovaara 23.10.2015 Turku
H 6:59,15 Eero Elovaara 07.10.2016 Oulu
I 7:28,71 Lauri Malk 30.10.2005 Turku
J 7:37,15 Lauri Malk 23.10.2009 Tikkurila
K 7:37,46 Lauri Malk 26.10.2012 Turku
L 8:31,60 Lauri Malk 27.10.2017 Tikkurila

50m allas - 200m SKU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
A 2:27,40 Riikka Majander 26.10.2013 Vantaa
B 2:28,29 Riikka Majander 25.10.2013 Jyväskylä
C 2:35,38 Satu Rahkonen 25.10.2014 Jyväskylä
D 2:34,30 Satu Rahkonen 28.10.2017 Tikkurila
E 2:50,22 Johanna Kara 22.10.2011 Pori
F 3:05,02 Johanna Kara 24.10.2015 Turku
H 3:46,08 Kaarina Markkula 28.01.2012 Espoonlahti

50m allas - 400m SKU Nainen

Sarja Aika Nimi Päivämäärä Sijainti
B 6:31,12 Suvi Sintonen 26.05.2013 Espoonlahti
C 5:35,64 Satu Rahkonen 23.10.2015 Turku
D 5:45,09 Satu Rahkonen 23.04.2017 Espoonlahti
E 6:15,56 Johanna Kara 31.10.2010 Kuopio

25m allas - 4x50m VU-VIESTI Nainen

Sarja Aika Päivämäärä Sijainti Uimarit
A 1:59,80 23.03.2013 Maarianhamina
Liisa Puranen 31.14
Johanna Pajari 30.77
Sara Vilske 30.44
Riikka Majander 27.45
B 2:01,93 20.03.2005 Godby
Johanna Kara 31.44
Satu Rahkonen 28.54
Pirta Hotulainen 29.74
Maikki Torsti 32.21
C 2:01,58 18.03.2017 Lappeenranta
Satu Rahkonen 29.15
Sanna Hokkanen 30.58
Pirta Hotulainen 30.39
Jenni Harjuoja 31.46
D 2:16,14 12.03.2016 Kokkola
Pirta Hotulainen 30.41
Maikki Torsti 35.51
Kaarina Markkula 38.71
Johanna Kara 31.51

25m allas - 4x50m VU-VIESTI Mies

Sarja Aika Päivämäärä Sijainti Uimarit
A 1:44,44 29.03.2014 Lappeenranta
Kristoffer Myrberg 25.78
Timo Schwarte 27.27
Kim Sandberg 26.05
Teemu Hellas 25.34
B 1:46.64 28.03.2009 Oulu
Colin Kloes
Ossi Ilveskoski
Aki Inkilä
Valtteri Rahkonen 25.80
C 1:51,58 18.03.2017 Lappeenranta
Aki Jormanainen 27.11
Jani Myllymäki 28.49
Ossi Ilveskoski 28.67
Aki Inkilä 27.31
D 1:51,14 18.03.2017 Lappeenranta
Ari Auvinen 27.91
Risto Hotulainen 27.87
Ville Alopaeus 26.54
Simo-Pekka Torsti 28.82
E 2:15,90 18.03.2017 Lappeenranta
Timo Teponoja 32.84
Antero Elovaara 34.85
Eero Elovaara 32.19
Arto Mynttinen 36.02
F 2:22,98 28.03.2015 Oulu
Lauri Malk 33.86
Simo-Pekka Torsti 27.90
Pentti Keränen
Juha Koski

25m allas - 4x50m VU-VIESTI Mix

Sarja Aika Päivämäärä Sijainti Uimarit
A 1:47.76 04.10.2014 Pori
Satu Rahkonen 29.55
Riikka Majander 26.76
Kristoffer Myrberg 25.43
Teemu Hellas 26.02
B 1:48.26 27.03.2011 Kotka
Aki Jormanainen 26.80
Liisa Puranen 28.30
Pinja Kasvio 28.36
Libor Janek 24.80
C 1:54,85 29.03.2015 Oulu
Valtteri Rahkonen 25.77
Satu Rahkonen 29.41
Suvi Sintonen 32.48
Timo Narumo 27.19
D 1:58,71 18.03.2017 Lappeenranta
Ville Alopaeus 27.32
Johanna Kara 31.69
Mari Kasvio 31.08
Simo-Pekka Torsti 28.62
E 2:12,97 06.04.2013 Tallinna, Viro
Kaarina Markkula 38.84
Lauri Malk 1:11.55
Timo Teponoja 1:42,17
Johanna Kara 2:12,97
F 3:14,18 18.03.2017 Lappeenranta
Martti Lahti 46.97
Leena Kaseva 41.23
Katriina Schrey-Niemenmaa 55.51
Pentti Keränen 50.47

25m allas - 4x50m SKU-VIESTI Nainen

Sarja Aika Päivämäärä Sijainti Uimarit
A 2:17.78 26.03.2011 Kotka
Pinja Kasvio 33.22
Elina Seppälä 42.63
Liisa Puranen 31.04
Nina Kasvio 30.89
B 2:16.35 12.03.2016 Kokkola
Jenni Harjuoja 34.36
Sanna Hokkanen 38.22
Satu Rahkonen 31.34
Suvi Purra 32.43
C 2:14.75 28.03.2015 Oulu
Jenni Harjuoja 34.98
Johanna Kara 37.70
Satu Rahkonen 31.50
Sanna Hokkanen 30.57
D 2:40.40 29.03.2009 Oulu
Johanna Kara 35.65
Kaarina Markkula 48.89
Maikki Torsti 38.07
Leena Kaseva 37.79

25m allas - 4x50m SKU-VIESTI Mies

Sarja Aika Päivämäärä Sijainti Uimarit
A 1:55,31 23.03.2013 Maarianhamina
Teemu Hellas 28.02
Kim Sandberg 31.84
Timo Schwarte 29.65
Kristoffer Myrberg 25.80
B 1:54,11 29.03.2014 Lappeenranta
Teemu Hellas 28.02
Kim Sandberg 31.90
Mikko Väänänen 28.49
Kristoffer Myrberg 25.70
C 2:03.51 29.03.2009 Oulu
Janne Soininen 32.85
Aki Inkilä 32.33
Simo-Pekka Torsti 30.49
Marko Lysmä 27.84
D 2:06,11 19.03.2017 Lappeenranta
Ahti Uusivuori 33.2633.26
Ari Auvinen 34.20
Simo-Pekka Torsti 32.05
Ville Alopaeus 26.60
E 2:41.75 29.03.2009 Oulu
Eero Elovaara 37.35
Harri Salonen 44.43
Timo Teponoja 34.94
Juhani Soininen 45.03
F 2:46,95 30.03.2008 Lappeenranta
Martti Lahti 48.86
Juha Koski 42.93
Lauri Malk 36.01
Pentti Keränen 39.15

25m allas - 4x50m SKU-VIESTI Mix

Sarja Aika Päivämäärä Sijainti Uimarit
A 2:01.61 04.10.2014 Pori
Teemu Hellas 27.31
Sanna Hokkanen 40.18
Riikka Majander 28.72
Kristoffer Myrberg 25.40
B 2:02.45 23.03.2013 Maarianhamina
Kim Sandberg
Satu Rahkonen
Teemu Hellas
Liisa Puranen
C 2:07,24 24.03.2007 Rauma
Göran Porvali 27.47
Johanna Kara 37.12
Simo-Pekka Torsti 29.70
Maikki Torsti 32.95
D 2:15,70 28.03.2015 Oulu
Ahti Uusivuori 34.28
Johanna Kara 37.83
Risto Hotulainen 29.59
Maikki Torsti 34.00
E 2:28,70 06.04.2014 Tallinna
Johanna Kara 34.68
Kaarina Markkula 1:23.91
Simo-Pekka Torsti 1:54.82
Lauri Malk 2:28.70

25m allas - 4x100m SKU-VIESTI Mix

Sarja Aika Päivämäärä Sijainti Uimarit
C 4:50.42 19.03.2017 Lappeenranta
Jenni Harjuoja 1:15.65
Johanna Kara 1:25.18
Ville Alopaeus 1:11.29
Aki Jormanainen 58.30

50m allas - 4x50m VU-VIESTI Mies

Sarja Aika Päivämäärä Sijainti Uimarit
A 1:47,73 26.10.2013 Vantaa
Kristoffer Myrberg 26,08
Timo Schwarte 27,35
Kim Sandberg 27,94
Teemu Hellas 26.36
B 1:44,23 25.10.2014 Jyväskylä
Ari-Pekka Liukkonen 22.48
Toni Kurkinen 24.49
Jani Myllymäki 29.41
Ossi Ilveskoski 27.85
C 1:50,87 24.10.2015 Turku
Teemu Hellas 27,31
Ville Alopaeus 26,94
Ossi Ilveskoski 27,97
Tomi Mahlamäki 28,65
D 1:57,61 27.10.2012 Turku
Jan Johansson 28.52
Marko Lysmä 28.94
Timo Teponoja 31.69
Simo-Pekka Torsti 28.46
E 2:11,43 18.08.2017 Budabest, Unkari
TORSTI Simo-Pekka 30,61
TEPONOJA Timo 32,68
LYSMA Marko 30,27
KOSKI Juha 37,87
F 2:29.87 24.10.2015 Vantaa
Lauri Malk 35,30
Simo-Pekka Torsti 28,79
Pentti Keränen 43,67
Juha Koski 42,11

50m allas - 4x50m VU-VIESTI Nainen

Sarja Aika Päivämäärä Sijainti Uimarit
A 2:05,43 29.10.2006 Tikkurila
Satu Rahkonen 29,60
Pirta Hotulainen 29,99
Mari Aho
Outi Aho
B 2:00.26 22.10.2011 Pori
Riikka Majander 27.84
Jenni Harjuoja 32.95
Satu Rahkonen 29.45
Pirta Hotulainen 30.02
C 2:06,26 26.10.2013 Vantaa
Riikka Majander 28.28
Jenni Harjuoja 32.24
Maikki Torsti 34.04
Johanna Kara 31.70
D 2:18,13 22.10.2011 Pori
Kaarina Markkula 37,10
Meri Kaarlonen 35,66
Maikki Torsti
Johanna Kara

50m allas - 4x50m SKU-VIESTI Nainen

Sarja Aika Päivämäärä Sijainti Uimarit
A 2:31,36 28.10.2006 Tikkurila
Mari Aho 42,76
Sanna Hokkanen 46,03
Satu Rahkonen
Outi Aho
B 2:13,64 25.10.2014 Jyväskylä
Jenni Harjuoja 35.93
Johanna Kara 38.73
Satu Rahkonen 30.97
Riikka Majander 28.01
C 2:18,69 29.10.2017 Tikkurila
Jenni Harjuoja 35.33
Sanna Hokkanen 38.75
Satu Rahkonen 32.09
Johanna Kara 32.52

50m allas - 4x50m SKU-VIESTI Mies

Sarja Aika Päivämäärä Sijainti Uimarit
A 2:00,00 26.10.2013 Vantaa
Teemu Hellas 30.24
Kim Sandberg 32.75
Timo Schwarte 31.12
Kristoffer Myrberg 25.89
B 2:05.09 24.10.2009 Vantaa
Libor Janek 31.59
Aki Inkilä 34.14
Mikko Suomalainen 32.59
Colin Kloes 26.77
C 2:04,00 29.10.2017 Tikkurila
Tero Pyrhönen 32.01
Aki Inkilä 34,89
Paavo Miettinen 30.31
Aki Jormanainen 26.79
D 2:11,95 14.06.2012 Riccione, Italia
Ahti Uusivuori 36.41
Jan Johansson
Risto Hotulainen
Timo Teponoja
E 2:20,37 18.08.2017 Budabest, Unkari
TORSTI Simo-Pekka 38,79
KOSKI Juha 51,03
TEPONOJA Timo 37,00
LYSMA Marko 29,55
F 2:52,72 29.10.2017 Tikkurila
Antero Elovaara 43.94
Martti Lahti 54.97
Timo Teponoja 38.03
Lauri Malk 35,78

50m allas - 4x50m VU-VIESTI Mix

Sarja Aika Päivämäärä Sijainti Uimarit
A 1:50,43 27.10.2013 Vantaa
Riikka Majander 27.55
Kristoffer Myrberg 25.53
Timo Schwarte 27.80
Satu Rahkonen 29.55
B 1:57,68 28.10.2012 Turku
Valtteri Rahkonen 26.71
Jenni Harjuoja 31.66
Satu Rahkonen 30.65
Ossi Ilveskoski 28.66
C 1:58.17 14.06.2012 Riccione, Italia
Pirta Hotulainen 30.41
Marko Lysmä
Jenni Harjuoja
Risto Hotulainen
D 2:03,42 25.10.2015 Turku
Timo Teponoja 33,08
Johanna Kara 31,95
Simo-Pekka Torsti 29,03
Satu Rahkonen 29,36
E 2:16,59 04.08.2010 Göteborg, Ruotsi
Johanna Kara 31.86
Juha Koski 34.96
Kaarina Markkula 36.57
Lauri Malk 33.20
F 2:47,91 28.10.2017 Tikkurila
Kaarina Markkula 39,42
Martti Lahti 47,11
Leena Kaseva 42.40
Juha Koski 38,98

50m allas - 4x50m SKU-VIESTI Mix

Sarja Aika Päivämäärä Sijainti Uimarit
A 2:15,94 29.10.2006 Vantaa
Jens Wiklund 32,72
Satu Rahkonen 37,34
Timo Aho
Mari Aho
B 2:05.09 26.10.2013 Vantaa
Teemu Hellas 30.31
Johanna Kara 36.71
Simo-Pekka Torsti 30.91
Riikka Majander 27.16
D 2:16,20 18.08.2017 Budabest, Unkari
HARJUOJA Jenni 35,10
KARA Johanna 39,32
TORSTI Simo-Pekka 32,20
LYSMA Marko 29,58
E 2:32.15 25.10.2009 Vantaa
Johanna Kara 36.08
Juha Koski 44.69
Lauri Malk 35.55
Kaarina Markkula 35.83

50m allas - 4x100m SKU-VIESTI Nainen

Sarja Aika Päivämäärä Sijainti Uimarit
B 4:58,35 30.10.2010 Kuopio
Pinja Kasvio 1:11,60
Johanna Kara 1:23,51
Liisa Puranen 1:12,22
Satu Rahkonen 1:11,02
C 5:22,63 27.10.2013 Vantaa
Jenni Harjuoja 1:19,49
Johanna Kara 1:25,65
Satu Rahkonen 1:13,78
Jaana Lattunen 1:23,71

50m allas - 4x100m SKU-VIESTI Mies

Sarja Aika Päivämäärä Sijainti Uimarit
A 4:32,94 27.10.2013 Vantaa
Teemu Hellas 1:03,87
Jani Myllymäki 1:22,65
Timo Schwarte 1:09,93
Kristoffer Myrberg 56,49
B 4:59.55 25.10.2008 Turku
Arto Isotalo 1:16,38
Mikko Suomalainen 1:28,52
Aki Inkilä 1:10,07
Ossi Ilveskoski 1:04,58
C 4:55.99 30.10.2010 Kuopio
Janne Soininen 1:13,95
Timo Narumo 1:27,67
Jan Johansson 1:14,36
Valtteri Rahkonen 1:00,01
D 5:10,85 25.10.2015 Turku
Janne Soininen 1:14,39
Eero Elovaara 1:31,30
Ville Alopaeus 1:14,03
Simo-Pekka Torsti 1:08,10
E 6:49.58 30.10.2010 Kuopio
Juha Koski 1:51,19
Martti Lahti 1:49,75
Timo Lindgren 1:55,16
Timo Teponoja 1:13,48
F 6:48,43 25.10.2008 Turku
Juha Koski 1:54,19
Martti Lahti 1:47,19
Lauri Malk 1:31,25
Pentti Keränen 1:35,80

50m allas - 4x100m SKU-VIESTI Mix

Sarja Aika Päivämäärä Sijainti Uimarit
B 5:02.91 30.10.2010 Kuopio
Pinja Kasvio 1:11,83
Valtteri Rahkonen 1:25,63
Satu Rahkonen 1:20,97
Ossi Ilveskoski 1:04,48
C 5:05.19 31.10.2010 Kuopio
Jenni Harjuoja 1:22,96
Johanna Kara 1:24,06
Simo-Pekka Torsti 1:16,50
Jan Johansson 1:01,67
D 5:54,33 30.10.2005 Turku
Martti Miettinen 1:51,09
Johanna Kara 1:11,90
Satu Rahkonen 1:32,88
Lauri Malk 1:18,46

50m allas - 4x100m VU-VIESTI Nainen

Sarja Aika Päivämäärä Sijainti Uimarit
B 4:42.93 31.10.2010 Kuopio
Pinja Kasvio 1:04,17
Jenni Harjuoja 1:14,53
Liisa Puranen 1:05,03
Minna Aalto 1:19,20
C 4:39.86 26.10.2014 Jyväskylä
Satu Rahkonen 1:04,14
Jenni Harjuoja 1:12,55
Sanna Hokkanen 1:10,97
Johanna Kara 1:12,20
D 5:24.56 28.10.2012 Turku
Maikki Torsti 1:17,95
Marja Autti 1:24,14
Leena Kaseva 1:29,55
Johanna Kara 1:12,92

50m allas - 4x100m VU-VIESTI Mies

Sarja Aika Päivämäärä Sijainti Uimarit
B 4:09,35 26.10.2014 Jyväskylä
Ari-Pekka Liukkonen 50,81
Marko Lysmä 1:10,78
Toni Kurkinen 55,30
Kari Härkönen 1:12,46
C 4:15.94 26.10.2008 Turku
Marko Lysmä 1:07,48
Janne Soininen 1:00,49
Timo Narumo 1:03,61
Simo-Pekka Torsti 1:04,36
D 5:58.16 26.10.2008 Turku
Timo Teponoja 1:12,33
Antero Elovaara 1:13,03
Matti Väätänen 1:43,39
Juhani Soininen 1:49,41
E 5:21,33 30.10.2005 Turku
Lauri Malk 1:14,57
Timo Teponoja 1:12,27
Martti Lahti 1:25,63
Martti Miettinen 1:28,86
F 5:54.98 26.10.2008 Turku
Martti Lahti 1:36,94
Juha Koski 1:28,09
Lauri Malk 1:16,92
Pentti Keränen 1:33,03

50m allas - 4x100m VU-VIESTI Mix

Sarja Aika Päivämäärä Sijainti Uimarit
B 4:23.51 30.10.2010 Kuopio
Liisa Puranen 1:04.83
Janne Soininen 1:04.01
Jenni Harjuoja 1:12.76
Valtteri Rahkonen 1:01,81
C 4:25.14 30.10.2010 Kuopio
Simo-Pekka Torsti 1:03.37
Johanna Kara 1:11.15
Satu Rahkonen 1:09.68
Jan Johansson 1:00.94
E 6:07,39 23.10.2005 Turku
Kaarina Räty
Marja-Leena Hirvonen
Pentti Keränen
Juha Koski